Złoty może być stabilny; dług będzie podążać za rynkami bazowymi

- Złoty w przyszłym tygodniu może utrzymać się na obecnych poziomach lub jeszcze się wzmocnić. Kurs EUR/PLN powinien utrzymywać się w przedziale 4,22-4,27. Notowania polskiego długu będą szły za rynkami bazowymi - oceniają dilerzy.

- Złoty w przyszłym tygodniu może utrzymać się na obecnych poziomach lub jeszcze się wzmocnić. Kurs EUR/PLN powinien utrzymywać się w przedziale 4,22-4,27. Notowania polskiego długu będą szły za rynkami bazowymi - oceniają dilerzy.

- Moim zdaniem na początku przyszłego tygodnia złoty będzie kwotowany w przedziale 4,22-4,27 względem euro. Nie ma żadnych złych wiadomości, jest szansa, że złoty się utrzyma na obecnych poziomach. Może nawet zejść trochę niżej - czasami powstaje potencjał na wzmocnienie - powiedział diler PLN banku BPH Marek Cherubin.

- 23 lipca publikowana jest sprzedaż detaliczna za czerwiec i to są informacje, na które rynek będzie czekać - dodał.

Zdaniem Cherubina, dobre dane krajowe oraz wystąpienia prezesa Fed Bena Bernanke przyczyniły się do stabilizacji złotego w kończącym się tygodniu.

Reklama

- W tym tygodniu rynek skupiał się na Bernanke - to wraz z dobrymi danymi przyczyniło się do stabilizacji - powiedział.

- Złoty znajduje się na tych samych poziomach co wczoraj, jest bardzo stabilnie, nie ma dużych przepływów. Dziś nie było żadnych figur lokalnych czy globalnych. Zamkniemy się pewnie lekko powyżej 4,25 na parze EUR/PLN- dodał.

- - - - - -

- Szczególnie pięciolatki i dziesięciolatki będą w nadchodzącym tygodniu podążać za stopami na rynkach bazowych - skomentował diler rynku papierów dłużnych BNP Paribas Sebastian Cichy.

- We wtorek poznamy dane o sprzedaży detalicznej. Do tej pory te figury były bardzo słabe, ale po ostatnich danych o produkcji przemysłowej, które pokazały odbicie, można spodziewać się, że będą lepsze - dodał.

W ocenie Cichego ewentualna poprawa wyników sprzedaży detalicznej nie wpłynie jednak na generalną ocenę kondycji polskiej gospodarki

- Nie zmienia to jednak szerokiego obrazu gospodarki, która jeszcze jest w fazie spowalniania. Można mieć nadzieję. że ono się kończy - w przeciągu kilku miesięcy można będzie mówić o coraz mocniejszych danych - powiedział.

Zdaniem Cichego, informacja MF, że warunkowy przetarg sprzedaży obligacji planowany na wtorek, 23 lipca nie zostanie zorganizowany, wzmocniła polski dług.

- Dzisiaj działo się niewiele do momentu ogłoszenia, że Ministerstwo Finansów nie będzie organizować aukcji w nadchodzącym tygodniu - uznano, że warunki nie są sprzyjające. Wtedy nastąpiło umocnienie - powiedział.

         piątek  piątek  czwartek
          16.15    9.30     16.05
EUR/PLN  4,2460  4,2362    4,2470
USD/PLN  3,2353  3,2239    3,2471
EUR/USD  1,3125  1,3136    1,3076
OK0715     2,83    2,86      2,88
PS0418     3,23    3,26      3,26
DS1023     3,88    3,90      3,91

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

PAP
Dowiedz się więcej na temat: EUR/PLN | złoty | dług | rynek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »