Gdzie tanio kupić walutę na zagraniczne wakacje?

Na wakacyjny urlop czekamy już z utęsknieniem. Marzymy o złotej plaży, orzeźwiającej bryzie i błękitnym basenie. Rodzinny urlop to spory wydatek, więc zaciskamy pasa w domowym budżecie. Zagraniczne wakacje mogą jednak być tańsze, gdy walutę kupimy ... w internecie.

Na wakacyjny urlop czekamy już z utęsknieniem. Marzymy o złotej plaży, orzeźwiającej bryzie i błękitnym basenie. Rodzinny urlop to spory wydatek, więc zaciskamy pasa w domowym budżecie. Zagraniczne wakacje mogą jednak być tańsze, gdy walutę kupimy ... w internecie.

Wakacje zagraniczne cieszą się niezmienną popularnością wśród Polaków. Ceny wycieczek porównywalne są z wypoczynkiem nad polskim morzem, a do tego dochodzi gwarancja pogody. Z badań TNS dla Walutomat.pl wynika, że aż 57% wymieniających walutę, czyni to z powodu wyjazdu zagranicznego. Warto więc bliżej poznać nowe i tańsze możliwości takiej wymiany.

Zabieramy euro i dolary

Wycieczka do Egiptu czy Turcji to koszt min. 1500 zł na osobę, a do tego należy wliczyć kieszonkowe na wycieczki fakultatywne, czy zakup pamiątek. Jaką walutę najlepiej zabrać na egzotyczne wakacje?

Reklama

- Do krajów europejskich oczywiście najlepiej jest wziąć ze sobą euro. Wybierając się natomiast do państw afrykańskich, takich jak Egipt, Tunezja, czy w dalsze rejony np. Azji lub Ameryki warto zaopatrzyć się w dolary. Przelicznik wymiany może być w tych przypadkach minimalnie korzystniejszy - mówi Artur Baron, główny dealer walutowy w InternetowyKantor.pl.

Tanio w internecie

Jeśli chcemy ograniczyć koszty powinniśmy zwrócić uwagę jak i gdzie kupujemy walutę na wyjazd. Najbliżej zapewne mamy do oddziału bankowego - tam jednak słono przepłacimy za zakup waluty. Spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą waluty, wynosi tam nawet kilkadziesiąt groszy. Kantory na lotniskach, dworcach czy w centralnych punktach miasta są niewiele tańsze. Najkorzystniejszą opcją wydaje się zatem poszukiwanie taniego kantoru w mieście. W ten sposób jednak tracimy czas, pieniądze na benzynę i jeszcze narażamy się na ryzyko stracenia gotówki. W dobie internetu pojawiły się jednak nowe e-usługi, oferujące wymianę walut. Możemy wymienić pieniądze w kantorach internetowych lub na platformach społecznościowych, gdzie wymiana odbywa się między samymi użytkownikami serwisu.

- Wymiana w internecie jest najtańszą opcją - tutaj euro może kosztować na przykład półtora grosza, przy czym w banku kosztuje nas nawet do 20 groszy. Przy wymianie np. 1000 euro oszczędzamy więc ok 185 zł, które możemy wydać na rodziny obiad lub zakup pamiątek - mówi Dagmara Malinowska, dyrektor serwisu Walutomat.pl.

E-kantory podbiły rynek

Możliwość wymiany walut za pośrednictwem internetu pojawiła się w sieci już cztery lata temu. Pierwszą platformą oferującą łatwą i bezpieczną wymianę między użytkownikami, był Walutomat założony przez Tomasza Dudziaka, współtwórcę Allegro. Niedługo potem powstał InternetowyKantor.pl, który zaoferował dla wszystkich wymianę waluty przez internet. Od tego czasu kantory w sieci bardzo zyskały na popularności i wymieniają rocznie miliardy złotych. Zaufało im kilkaset tysięcy Polaków. I nie ma się czemu dziwić. Wymienione euro czy dolary trafiają od razu na nasze konto walutowe, do którego możemy zamówić kartę płatniczą i bezpiecznie oraz tanio płacić za granicą lub po prostu wypłacić gotówkę z oddziału banku.

Kantory w internecie oferują nie tylko najtańszą walutę, ale kuszą także wygodą. Transakcję można zrealizować w kilka minut, przed ekranem komputera, nie ruszając się z domu, czy biura. To szczególne ułatwienie w gorącym, przedurlopowym okresie, gdy mamy do spakowania siebie, dzieci, zrobienie zakupów i załatwienie formalności związanych z wyjazdem.

Odbierz bonus na start w internetowykantor.pl >>

Komentarz ARTUR BARON, główny dealer walutowy Internetowykantor.pl

Wymiana waluty w internecie nie jest wcale skomplikowana. Opiera się o przelewy bankowe. Jest w pełni bezpieczna, szybka i przede wszystkim tania. Z wymiany walut w sieci korzystają nie tylko turyści, ale przede wszystkim osoby spłacające kredyt w walucie obcej oraz przedsiębiorcy. Do dyspozycji internautów są dwie możliwości wymiany w platformach społecznościowych typu Walutomat i w kantorach internetowych. Na platformach wymiana odbywa się między użytkownikami, którzy proponują swoje kursy wymiany. Operator pobiera od transakcji niewielką prowizję na poziomie np. 2 złotych przy wymianie 1000 złotych. Drugą opcją jest wymiana po aktualnym kursie w kantorach online, które oferują również niezwykle korzystne stawki. Do wymiany potrzebne jest nam tylko konto walutowe, które możemy założyć w banku lub przez internet w kilka minut. Jeśli zamówimy też kartę walutową możemy płacić za zakupy i wypłacać walutę z zagranicznych bankomatów albo jeszcze w kraju wypłacić walutę w oddziale swojego banku.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »