Komentarz do międzynarodowego rynku walutowego

Początek notowań przyniósł spadek kursu dolara do jena z 123,85 do około 123,30. Po południu powrócił on jednak do poziomów z otwarcia.

Początek notowań przyniósł spadek kursu dolara do jena z 123,85 do około 123,30. Po południu powrócił on jednak do poziomów z otwarcia.

USD/JPY

Początek notowań przyniósł spadek kursu dolara do jena z 123,85 do około 123,30. Po południu powrócił on jednak do poziomów z otwarcia. Z kolei kurs euro do jena w związku z sytuacją na międzynarodowym rynku eurodolara początkowo aprecjonował z 106,25 do 106,75, a w ciągu następnych godzin poruszał się w przedziale 106,45 - 106,80.

Prognoza

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami spadek kursu USD/JPY w okolice 123,30 wykorzystany został do kupna waluty amerykańskiej. Naszym zdaniem notowania dolara powinny nadal rosnąć.

Reklama

Strategia

Kupuj po 123,40/60

Stop loss 12,10 / Take profit 124,20

EUR/USD

Dzisiejsza sesja była drugą z kolei w trakcie której zanotowaliśmy silny wzrost notowań europejskiej waluty w stosunku do amerykańskiej. Zgodnie z naszymi przewidywaniami kurs euro do dolara wzrósł z poziomu 0,8585 w trakcie sesji azjatyckiej w okolice 0,8650 w trakcie europejskiej. Po południu notowania wspólnej waluty powróciły w okolice 0,8600. Chwilowy wzrost do ok. 0,8625 był skutkiem wypowiedzi szefa instytutu IFO Hansa Wernera Sinna. Mimo, że obniżył on prognozy wzrostu niemieckiej gospodarki w bieżącym roku do 1,2 proc., to jednak podkreślił, że powinna ona uniknąć recesji.

Powodem silnej aprecjacji kursu EUR/USD jest w głównej mierze rozpoczynające się dzisiaj posiedzenie Zarządu Banku Rezerw Federalnych USA. Inwestorzy rynkowi oczekują, że FED w dniu jutrzejszym ponownie obniży poziom stóp procentowych. Większość analityków zgadza się co do tego, że obniżka nastąpi na pewno. Różnice w ich poglądach wynikają jednak z przewidywanej skali tych "cięć". 25 czy 50 pkt. bazowych to najczęściej padające dziś na rynku pytanie. Zdaniem WGI, po przeanalizowaniu ostatnich danych napływających zza oceanu FOMC jutro wieczorem czasu warszawskiego zdecyduje się na 25 pkt. obniżkę. Za takim rozwiązaniem świadczyć mogą poprawiające się w ostatnim okresie wskaźniki makroekonomiczne, w tym m.in. dzisiejsze dane dotyczące wzrostu zamówień na dobra trwałego użytku w maju o 2,9 proc. (m/m). Trzeba jednak podkreślić, że najbardziej obserwowanym przez FED wskaźnikiem są nastroje konsumenckie. Poprawa widoczna jest zarówno w raportach sporządzanych przez Uniwersytet Michigan, jak i podanym w dzisiaj wskaźniku nastrojów konsumenckich (consumer confidence), który to wzrósł do 117,9 pkt.

Prognoza

Wzrost notowań euro powyżej 0,8580 powinien ustabilizować notowania europejskiej waluty. Nieudana próba pokonania oporu 0,8650 powinna przynieść trend boczny. Notowania EUR/USD powinny poruszać się w przedziale 0,8580 - 0,8640.

Strategia:

Pozostań neutralny

WGI Dom Maklerski SA
Dowiedz się więcej na temat: notowania | komentarz | waluty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »