Miedź znów drożeje

Ceny miedzi rosną w związku z obawami o strajki w kopalniach w Peru i Chile, z których pochodzi 5 proc. globalnej podaży tego surowca.

Ceny miedzi rosną w związku z obawami o strajki w kopalniach w Peru i Chile, z których pochodzi 5 proc. globalnej podaży tego surowca.

W kontekście tego zagrożenia, inwestorów zaczyna również niepokoić spadek rezerw miedzi na londyńskiej giełdzie, gdzie zapasy zmniejszyły się 23 dzień z rzędu. Na giełdzie w Londynie cena jednej tony wzrosła o 1,8 proc. do poziomu 7,560 USD.

Cena ropy spadła o 1,5 proc. do poziomu 70,72 USD za baryłkę, po publikacji raportu o siódmym z rzędu zwiększeniu jej zapasów w Stanach. Wprawdzie inwestorzy spodziewali się takiej informacji, ale postanowili ją wykorzystać do odreagowania po 6-cio procentowym wzroście cen ropy z zeszłego tygodnia. Spadkom nie przeszkodziło nawet fiasko wczorajszych rozmów rządu Nigerii ze strajkującymi związkowcami.

Reklama

Niepewność na rynkach akcji, przekłada się na spore wahania cen metali szlachetnych. Złoto oddało część wczorajszych zysków, tracąc 0,6 proc., pomimo spadku rentowności amerykańskich obligacji i stabilizacji kursu eurodolara.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: ceny miedzi | drożeje | miedź
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »