Rynek surowców zareagował na wieści z Chin

Decyzja chińskich władz o podniesieniu opłat dla inwestorów giełdowych, która ma na celu schłodzenie przegrzanego rynku akcji odbiła się również na rynku surowcowym.

Decyzja chińskich władz o podniesieniu opłat dla inwestorów giełdowych, która ma na celu schłodzenie przegrzanego rynku akcji odbiła się również na rynku surowcowym.

Przecena miedzi była wprawdzie niezbyt silna, ale korekta trwa już od początku maja. Słabnący popyt na metale przemysłowe z zagranicy potwierdzają dane o imporcie miedzi przez Chiny, które zużywają ok. 40 proc. światowych zapasów.

W środę funt miedzi był tańszy o 0,3 proc. niż poprzedniego dnia i kosztował 3,27 USD.

Aktualna wycena ropy naftowej uwzględnia już powiększające się od trzech tygodni rezerwy energetyczne USA i coraz efektywniejsze wykorzystywanie mocy przerobowych w rafineriach. W środę koncern Royal Dutch Shell poinformował o przywracaniu wydobycia ok. 150 tys. baryłek dziennie na nigeryjskich platformach. Cena ropy pozostała na poziomie z wtorku - za baryłkę dostarczaną w czerwcu płacono 63 USD.

Reklama

Złoto podrożało o dwa dolary - uncję wyceniono na 659 USD.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: rynek surowców | wieści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »