Słabiej niż zagranica

Na warszawskiej giełdzie nadal utrzymuje się dobra atmosfera, której początkiem było niespodziewane poniedziałkowe odbicie.

Na warszawskiej giełdzie nadal utrzymuje się dobra atmosfera, której początkiem było niespodziewane poniedziałkowe odbicie.

WIG20 zyskał wczoraj 0,8% i osiągnął 1111 pkt. Warszawski parkiet zachował się gorzej niż giełdy zachodnioeuropejskie, gdzie indeksy zyskały od 4 do ponad 6%. Ale na tamtejszych rynkach mieliśmy do czynienia z silniejszym odreagowaniem ostatnich głębokich spadków.

Obroty w notowaniach ciągłych nie przekroczyły 170 mln zł. Dominował handel akcjami Telekomunikacji Polskiej (obrót 46,8 mln zł). Część inwestorów, korzystając ze zwyżki, zamykała na nich pozycje, bojąc się ewentualnej przyszłej podaży akcji ze strony obdarowanej Kompanii Węglowej.

Reklama

Na tle rosnących największych spółek słabsze okazały się banki. Nie zmieniły się notowania Pekao. BRE Bank został przeceniony o 2%. Prawie tyle samo stracił Millennium. Na plusie zakończył notowania BPH PBK.

Niemal o 4% zdrożał KGHM. Eksportującej miedź spółce sprzyja ostatnie osłabienie złotego. Ze spółek informatycznych najlepiej zachował się Softbank (+3,9%). W silnym trendzie wzrostowym nadal znajduje się Rolimpex (+4,8%). Jego kurs jest najwyższy od lipca 2000 r. Wzrost ceny papierów jest prawdopodobnie związany z udzieleniem zgody przez KPWiG na przekroczenie 50% przez Provimi (spółka zależna od Central Soya). Inwestorzy spodziewają się bowiem ogłoszenia w tym przypadku wezwania i wycofania spółki z obrotu.

O prawie 40% wzrósł kurs LTL, gdyż okazało się, że rozprawa w sprawie ogłoszenia upadłości została przełożona i odbędzie się dopiero za dwa miesiące.

Parkiet
Dowiedz się więcej na temat: zagranica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »