Złoty zareagował na RPP

Dzisiejszy dzień obfitował w publikacje ważnych danych, które dyktowały tempo na rynku walutowym.

Dzisiejszy dzień obfitował w publikacje ważnych danych, które dyktowały tempo na rynku walutowym.

Bezsprzecznie wydarzeniem dnia było podniesienie stóp procentowych przez RPP. Złoty zareagował natychmiast drożejąc do euro, funta i franka o 0,5 proc. i ustanawiając nowe rekordy. O 16:00 wymienione waluty można było kupić za odpowiednio: 3,77 PLN, 5,53 PLN i 2,295 PLN. Warto jednak zauważyć, że inwestorzy spodziewali się takiej decyzji i dynamika wzrostów złotówki jest umiarkowana.

Dużo działo się też na dolarze. W ciągu dnia odreagował wczorajsze spadki (głównie dzięki lepszym od prognoz danym o zamówieniach) i zatrzymał się w okolicy 1,364 USD za euro i 2,00 USD za funta. Od 16 wrócił jednak do trendów spadkowych w odpowiedzi na słabe dane z rynku nieruchomości w Stanach. Sprzedaż nowych domów wprawdzie wzrosła o 2,6 proc. ale spodziewano się wzrostu o 4,4proc. W rezultacie amerykańska waluta taniała też do złotówki i można ją kupić za 2,76 PLN.

Reklama

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: tempo | złoty | Rada Polityki Pieniężnej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »