Wyjątkowi goście wśród prelegentów Kongresu 590

Imran Khan, były członek zarządu Snap Inc., który jest właścicielem aplikacji Snapchat oraz generał George Close dołączyli do grona tegorocznych prelegentów Kongresu 590. Pierwszy weźmie udział w debacie na temat budowy kultury innowacji oraz wspierania przedsiębiorczości. Drugi z gości opowie o wpływie przemysłu zbrojeniowego na rozwój gospodarki. Tegoroczna edycja wydarzenia oferuje szeroki wachlarz poruszanych tematów i zagadnień.

Grono zagranicznych prelegentów Kongresu 590 powiększyło się o kolejne "gorące" nazwiska. Swój udział w przyszłotygodniowym wydarzeniu zapowiedział Imran Khan, założyciel oraz dyrektor Proem, spółki inwestycyjnej, której działalność skupia się na finansowaniu firm z sektora technologicznego. Szerzej dał się poznać jako członek zarządu ds. strategii w Snap Inc., który jest właścicielem bijącej rekordy popularności aplikacji mobilnej do wysyłania zdjęć i filmów Snapchat, gdzie od roku 2015 nadzorował kwestie związane z przychodami spółki, jej działalnością biznesową, zasobami ludzkimi oraz ogólną strategią korporacyjną. Wcześniej pracował jako dyrektor zarządzający i dyrektor ds. globalnej bankowości inwestycyjnej w banku Credit Suisse. Na tym stanowisku świadczył usługi doradcze przy transakcjach dotyczących fuzji i przejęć spółek internetowych opiewających na kwotę przekraczającą 45 miliardów dolarów.

Reklama

Kolejnym gościem z zagranicy, który pojawi się w Jasionce jest generał Armii Stanów Zjednoczonych George Close, prezes SPECTRUM Group. Teraz doradza klientom z USA i innych krajów, czerpiąc ze swojego rozległego doświadczenia na polu administracji rządowej wyższego szczebla i zarządzania korporacyjnego. Generał Close oferuje specjalistyczną wiedzę, za sprawą której pomaga tworzyć zmotywowane zespoły w sektorze publicznym i prywatnym, przyczyniając się do wzrostu wydajności organizacji oraz ich wartości dla akcjonariuszy. Przed dołączeniem do SPECTRUM Group generał Close pełnił funkcję dyrektora i prezesa licznych spółek z różnych sektorów.

Przypomnijmy, że wcześniej swoją obecność w G2A Arena potwierdzili inni wybitni specjaliści z zagranicy. W dwóch panelach: "Marka kobiecego przywództwa" oraz "Odbudowa globalnej równowagi 1918 - 2018" uczestniczyć będzie Prezes Zarządu, Republican Main Street Partnership, Sarah Chamberlain. Amerykańska aktywistka, przedsiębiorca, mówca, orędowniczka zaangażowania kobiet w politykę, stoi na czele organizacji wspierającej blok zarządzający Partii Republikańskiej w Kongresie.

Uczestnikiem aż trzech paneli będzie z kolei Thomas J. Lee, współzałożyciel i partner zarządzający w Fundstrat Global Advisors. Posiada on 20-letnie doświadczenia w badaniach makrorynków oraz equity research. W ostatnim czasie skupił się na kryptowalutach i tzw. łańcuchach bloków, ponieważ innowacje w tej dziedzinie jawią się jako nowa odsłona rewolucji technologicznej. Ta sama tematyka będzie miała także innego przedstawiciela Apolo Ohno - kiedyś znakomitego sportowca, wielokrotnego medalistę olimpijskiego w short-tracku, a dziś założyciela wielu spółek z różnych branż.

Różnorodna tematyka

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongres 590 podzielony został na różnorodne bloki tematyczne. "Gospodarka i ekonomia" to sekcja, w której paneliści szukać będą rozwiązań, które mogą przełożyć się na wzmocnienie gospodarki naszego kraju. Nie zabraknie rozmów o równomiernym i efektywnym rozwoju państwa, który nie jest możliwy bez inwestycji na poziomie centralnym i lokalnym (blok "Inwestycje). W specjalnym segmencie "Biznes i przedsiębiorczość" - przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji publicznej mówić będą m.in. o ułatwieniach dla polskich przedsiębiorstw i roli rodzimych firm rodzinnych. Nie zabraknie też debat o nowych technologiach. Eksperci zastanowią się, jakie sektory polskiej gospodarki mają największy potencjał w zakresie innowacyjności: które te innowacje tworzą, a które z powodzeniem je wykorzystują. Bloki tematyczne, które znalazły się w tegorocznych programie wydarzenia to również: "Handel i eksport", "Energetyka i polityka środowiskowa", "Społeczeństwo", "System podatkowy", "Forum polskiego futbolu", "Forum partnerów", "NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego w Polsce". Nowością jest "Strefa debat", podczas której dyskusja toczona będzie w systemie "dwa na dwa". Dwie wizje ścierać się będą miedzy sobą, by wypracować lepsze rozwiązania dla rozwoju kraju. Dynamiczna formuła tych spotkań dostarczy wiele emocji zarówno obecnym na scenie prelegentom, jak i publiczności.

Specjalna strefa dla MŚP

Podczas tegorocznej edycji Kongresu 590, podobnie jak przed rokiem, zaplanowano specjalną przestrzeń dla małego i średniego biznesu. "Strefa Partnerów MŚP" ma na celu promocję oraz wsparcie eksperckie przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju. Sektor MŚP jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej gospodarki z wysokim udziałem w PKB. Najbardziej wyróżniających się przedsiębiorców nagrodzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głowa państwa uhonoruje przedstawicieli biznesu w ramach Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi drugiego dnia Kongresu 590. Wśród siedmiu kategorii wyróżnienie otrzyma między innymi "Lider MŚP" oraz "Startup_PL". Do nagrody nominowanych zostało 21 firm.

Więcej informacji o całym Kongresie 590 dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia: www.kongres590.pl

Rejestracja odbywa się poprzez formularz: https://rejestracja.kongres590.pl/

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »