Zmiany w zarządach spółek Grupy Cyfrowy Polsat

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu podjęła decyzję o powołaniu 1 kwietnia br. Jacka Felczykowskiego w skład zarządu spółki Cyfrowy Polsat i powierzyła mu pełnienie funkcji członka zarządu. Jacek Felczykowski nadal będzie członkiem zarządu Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Została również podjęta decyzja o rozszerzeniu od 1 kwietnia br. zarządu Polkomtelu, do którego na podstawie uchwały rady nadzorczej, dołączy w randze członka zarządu - Justyna Kulka.

Również 1 kwietnia br. do zarządu Telewizji Polsat na mocy uchwały rady nadzorczej wejdą i będą w nim pełnić funkcje członków zarządu: Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe oraz Janusz Pliszka. Katarzyna Ostap-Tomann, która odpowiada za finanse Grupy Cyfrowy Polsat i pełni funkcje członka zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, podjęła decyzję o rezygnacji z dniem 31 marca br. z zasiadania w zarządzie Telewizji Polsat i przekazaniu tej funkcji Januszowi Pliszce - swojemu dotychczasowemu zastępcy.

Reklama

Tomasz Gillner-Gorywoda, który z dniem 31 marca br. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Cyfrowego Polsatu, nadal będzie pełnić funkcję dyrektora generalnego Polkomtelu.

Dariusz Działkowski z dniem 31 marca br. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, przy czym pozostanie w strukturach Grupy w obszarze techniki.

1 kwietnia br. funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu obejmie Mirosław Błaszczyk, funkcję wiceprezesa tych spółek obejmie Maciej Stec, a Stanisław Janowski rozpocznie pełnienie funkcji prezesa Telewizji Polsat.

Sprawdź bieżące notowania CPS na stronach BIZNES INTERIA.PL

- - - - - -

17 stycznia br. informowaliśmy: Zmiany w składzie zarządu Cyfrowego Polsatu

Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. ("Spółka") informuje, że na posiedzeniu rady nadzorczej 17 stycznia 2019 roku Tobias Solorz złożył rezygnację z funkcji prezesa z dniem 31 marca 2019 roku, a następnie rada nadzorcza podjęła uchwały dotyczące zmian w składzie zarządu.

* Powołanie z dniem 1 kwietnia 2019 roku na funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu Mirosława Błaszczyka, obecnego prezesa TelewizjaiPolsat Sp. z o.o., czyli spółki zależnej od Czfrowego Polsatu.

* Powołanie z dniem 1 kwietnia 2019 roku na funkcję wiceprezesa Cyfrowego Polsatu Macieja Steca, obecnego członka zarządu Cyfrowego Polsatu.

Mirosław Błaszczyk został powołany na funkcję prezesa Telewizji Polsat Sp. z o.o. od 2007 roku. W latach 1984-88 był dyrektorem na Politechnice Wrocławskiej, później przez rok pracował jako asystent prezesa i przedstawiciel handlowy spółki Intersoft, następnie od 1990 do 1991 roku jako przedstawiciel handlowy w Monachium spółki Ampol. Od 1992 roku pracował w firmie Przedsiębiorstwo Zagraniczne Solpol, do 1993 roku na stanowisku zastępcy dyrektora, a następnie jako Dyrektor Biura Prawnego. W 1994 roku związał się z Telewizją Polsat, gdzie do 2007 roku zajmował stanowisko dyrektora biura zarządu oraz pełnił funkcję prokurenta. Jednocześnie od marca 2005 do września 2006 pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. W 2007 roku powołany na stanowisko prezesa Telewizji Polsat Sp. z o.o. Pełni również funkcje prezesa spółek Lemon Records sp. z o.o. i Eska TV S.A., jest członkiem rady fundacji Polsat oraz piastuje funkcję członka rady nadzorczej Muzo FM Sp. z o.o.

Sprawował również funkcje członka rad nadzorczych m.in. w spółkach Plus Bank SA. i Elektrim SA.

Mirosław Błaszczyk ukończył studia na Wydziale Germanistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej do Cyfrowego Polsatu S.A. oraz nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego przez Sąd Rejestrowy.

Sprawdź bieżące notowania CPS na stronach BIZNES INTERIA.PL

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »